Регистрация    Вход
Training.ua

Тренинги, семинары, конференции

каталог открытых и закрытых мероприятий в Украине от лучших тренинговых компаний и event-организаторов
Категории

Маркетинг и продвижение
Управление персоналом
Коммуникационные тренинги
Продажи
Тренинги личности
Отраслевые тренинги
Менеджмент
Для тренеровРазделы

Тренинги
Корпоративные программы
Конференции
Семинары
Аренда конференц-зала
Каталог тренинговых компаний
Статьи
Новости


+38(044) 451-42-23
  info@training.uaСТРЕСИ у повсякденному житті та ЯК ЇМ ПРОТИДІЯТИ?

Тема хронічних стресів та депресій і їхніх негативних наслідків не вичерпається ніколи. Чому? Тому що стреси - така ж невід'ємна частина нашого життя, як зміна дня і ночі. Стреси просто є, вони вбудовані в цей світ і все, що ми можемо зробити, - навчитись мати з ними справу.

Близько місяця тому, після самогубства лідера Linkin Park, інтернетом прокотився флешмоб #faceofdepression. Думаю, багато хто з вас читали. Деякі, можливо, навіть постили свої історії.
Для тих, хто не в курсі: учасники флешмобу оприлюднювали історії про найгірші і найдепресивніші періоди свого життя і ілюстрували ці пости власними усміхненими фотками з тих самих часів.
На всіх фотографіях - усміхнені і ніби-то задоволені життям люди, в усіх постах - описи того, як все погано, і як ці усміхнені люди роздумують про самогубство.

Самогубство, глибокі депресії, панічні атаки, нервові розлади - це лише одні із чисельних наслідків хронічного стресу, який впливає на наше тонке ментальне тіло (ум, розум та наше сприйняття самих себе).

Проблеми травлення, ожиріння, порушення сну, астма, збої в роботі імунної системи, ракові захворення, зміни в ДНК - це лише деякі із наслідків дії хронічного стресу на наші фізичні тіла.

ЩО ВЗАГАЛІ ТАКЕ СТРЕС?

Стрес - це сукупність реакцій, які відбуваються в наших тілах в наслідок дії на нас певних зовнішніх чинників або обставин. Причому стрес можуть викликати як позитивні події (підвищення по роботі, шлюб, переїзд в нове помешкання, вагітність і тд), так і негативні (звільнення, розірвання стосунків, потрапляння в ДТП і тд).

Наприкінці 1970-х років психіатри Томас Голмс і Річард Рей (Thomas Holmes & Richard Rahe), провівши масштабне дослідження різноманітних стресорів, створили таблицю стресогенності життєвих подій.

ШКАЛА СТРЕСІВ Голмса і Рея:

100 - Смерть чоловіка або дружини
73 – Розлучення
63 - Смерть близького члена сім'ї
53 - Особиста травма або хвороба
50 – Одруження
47 - Звільнення з роботи
45 - Примирення з чоловіком або дружиною
40 – Вагітність
39 - Сексуальні ускладнення
39 - Зміна робочого статусу
38 - Зміна фінансового статусу
37 - Смерть близького друга
36 - Зміна профілю роботи
35 - Зміна кількості конфліктів із чоловіком або дружиною
31 - Значна позика або заставна
30 - Наближення виплати позики або заставної
29 - Зміна обов'язків на роботі
29 - Син або дочка покидають дім
29 - Конфлікти зі своїми родичами або дружини/чоловіка
26 - Видатне особисте досягнення
26 - Чоловік починає або перестає працювати
26 - Початок або закінчення школи
25 - Зміна умов життя
24 - Зміна життєвих звичок
23 – Неприємності з начальством
20 - Зміна часу або умов праці
20 - Зміна місця проживання
19 - Зміна звичок відпочинку
19 - Зміна релігії
18 - Зміна соціальних звичок
15 - Зміна кількості сімейних свят
15 - Зміна звичок у їжі
13 – Відпустка
11 – Дрібні порушення закону

СТРЕС на кожного з нас ВПЛИВАЄ по-різному, але є певні ЗАГАЛЬНІ СИМПТОМИ, за якими ви зможете визначити, що перебуваєте під впливом стресу:

➡️ Головний біль, запаморочення, втрата концентрації
Людина не може сконцентруватися на тому мінімальному обсязі інформації, яку отримує протягом дня. Розумова діяльність сповільнена, навіть прості задачі вирішуються двго і важко. Мова нелогічна, із великою кількістю повторюваних слів.

➡️ Алергічні реакції, свербіж шкіри
Американськими вченими доведено, що гормональні зміни в організмі, викликані стресом, стимулюють вироблення імуноглобуліну E, який, свою чергою, призводить до загострення алергічних реакцій усіх органів і систем. На думку японських вчених, тривога, переживання, психологічна напруга сприяє виникненню таких захворювань шкіри як дерматит, екзема, псоріаз.

➡️ Проблеми з травленням
Під впливом стресу можуть з'являтися проблеми із шлунково-кишковим трактом. Нерідко виникає застій їжі у верхніх його відділах.

➡️ Нудота
На тлі великого стресу може виникати нудота і розлад системи травлення.

➡️ Проблеми в сімейному житті
На тлі стресу можливе виникнення проблем в сімейному житті як психологічного, так і сексуального характеру.

➡️ Проблеми з координацією рухів
Коли ви помічаєте, що не завжди можете точно виконати рух, при швидкій ходьбі у вас паморочиться голова і порушується координація - це означає, що під впливом стресу (або інших чинників) погіршилася діяльність центральної нервової системи.

➡️ Тяга до солодкого
Стрес призводить до того, що людина змінює свої вподобання в їжі. Вчені стверджують, що стрес провокує збільшення тяги до солодощів. Особливо помітний цей симптом у жінок.

➡️ Погіршення якості сну, безсоння
Через стрес люди частіше прокидаються ночами, перериваючи свій сон і провокуючи кошмари.
Якщо не реагувати вчасно на ці ознаки, стрес може перетворитись на хронічний та призвести до проблем зі здоров'ям. Так, за даними фахівців, нині від 60 до 90% всіх відвідин лікарів пов'язані із захвореннями, які спричинені хронічним стресом. Це відбувається тому, що наше тіло реагує на стрес так, ніби ми знаходимся в реальній фізичній небезпеці.

В класичній реакції "бий або тікай" наші тіла готують нас до того, аби протистояти агресору або тікати від нього. При цьому у нас збільшується частота серцевих скорочень, підвищується кров'яний тиск та рівень гормонів, таких як адреналін і кортизол. У випадку реальної небезпеки ці зміни допомагають нам швидше реагувати. Коли небезпечна ситуація закінчується, тіло повертається до норми.

Але коли наша робота, особисті стосунки або побутові обставини стають для нас джерелом постійного стресу, наші тіла залишаються у збудженому стані протягом довгого часу, завдаючи шкоди. Фахівці вважають що хронічний стрес призводить до фізіологічних змін, які загострюють або сприяють появі величезної кількості хронічних хвороб.

===== ЯК ПРОТИДІЯТИ СТРЕСУ? =====

1. ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ФАХІВЦЯ
Бувають ситуації, коли можливості людини врятувати себе саму вичерпані і потрібна допомога фахівців. Не соромьтеся звертатися за такою допомогою. Також не соромьтесь запропонувати таку допомогу близькій вам людині, якщо бачите, що самостійно вона не здатна впоратись.
==========

2. ВИСИПАЙТЕСЬ
Постійний недосип – прямий шлях до емоційних перевантажень, тож якнайшвидше нормалізуйте свій сон та його тривалість. Важливо спати у добре провітрюваному приміщенні з мінімальною кількістю світлових та звукових подразникі. Ваш сон має тривати не менше 6-7 годин, і обов’язково включати в себе проміжок часу між 22-00 і 2-00.
==========

3. НЕ НЕХТУЙТЕ СПОРТОМ
Мова йде бодай про помірні фізичні навантаження - хатха-йогу, регулярні піші прогулянки, басейн, танці, заняття в тренажерному залі. Помірне фізичне навантаження усуває симптоми затяжного стресу на 40%. Спортивні вправи дозволяють організму виробляти достатню кількість гормонів, які впливають на настрій та дозволяють знівелювати наслідки стресу.
==========

4. ПРАКТИКУЙТЕ ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ
Правильне дихання, якісне надходження кисню в організм і засвоєння його тканинами позитивно впливає на обмін речовин, який часто страждає під час стресу. Освоєння технік дихальної гімнастики - це ще й ефективний спосіб упоратися з тривожними емоціями.
==========

5. НАВЧІТЬСЯ МЕДИТУВАТИ
Медитація - це процес свідомого зосередження розуму на певних об’єктах, найкраще - на звуках мантр. Мантра-медитація діює на нас на трьох рівнях: розслябляє та заспокоює на ментальному рівні, на фізичному рівні знімає напруження та зменшує кількість кортизолу, на духовному рівні сприяє самопізнанню, розумінню себе справнього.
==========

6. ХАРЧУЙТЕСЬ ПОВНОЦІЙННО
Слідкуйте за харчуванням та забезпечте свій організм необхідними макро- та мікроелементами, жирами, білками та вуглеводами. Збалансоване та якісне харчування – безперечний аргумент проти стресу.
==========

7. ТОВАРИШУЙТЕ
Більшість часу ми спілкуємось з людьми не тому, що нам дуже хочеться з ними спілкуватись, а тому, що вимушені це робити у зв’язку із нашою роботою, навчанням, місцем проживання, соціальною роллю. Однак всі ці стосунки обумовлені певними життєвими осбавинами, і тільки-но обставини змінюються - стосунки обриваються. Водночас будучи зайнятими підтримкою цих вимушених обумовлених стосунків ми геть зовсім нехтуємо розвитком стосунків з людьми, які нам насправді подобаються, з якими нам цікаво та які нас надихають. Хоча ж всі ми знаємо, що коли поруч справжній друг, протистояти стресам набагато легше.


Опубликовано: 14.11.2017
Новые статьи: Интервью у тренера

Ориентир - результат
В журнале «Статус. Экономические известия. Восток» (№ 22 (22) от 22 октября 2007) в рубрике «Гость номера» опубликовано интервью с бизнес-тренером компании TOTE-consult Осадчук Оксаной. В статье «Ориентир - результат» тренер делится своим видением развития рынка бизнес-тренингов и рассказывает о некоторых особенностях и отличиях тех тренингов, которые проводит компания TOTE-consult.
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 02.06.2008О тренингах по телефонным переговорам
В статье тренеры TOTE-consult Евгений Заика и Оксана Осадчук беседуют с обозревателем холдинга «Медиа Дом» на предмет актуальности в украинской бизнес-среде тренингов по телефонным переговорам, дают подсказки, по которым можно измерить эффективность обучения, и раскрывают секреты проводимого ими тренинга «Телефонные переговоры в продажах».
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 11.06.2008Специалист По Продажам - Самая Лучшая Профессия!
Говоря о продажах нельзя не сказать о перспективах. Дело в том, что мы живем в 21 веке, появляются новые товары, торговые компании растут как грибы после дождя, в обществе появляются новые потребности, при этом люди уже могут позволить себе многое. Все мировые специалисты сходятся во мнении, что наступила эра продавцов, до этого у нас была эра технического прогресса, эра развития высоких технологий, и лучшие места на Олимпе успеха займут специалисты по продажам, люди умеющие продавать.
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 20.09.2008

  Последние новости:  

10.01.2019
Акція "Щасливий січень"
HOCK Ukraine продовжує набір в групи підготовки до кваліфікаційних іспитів у травні-червні 2019. При реєстрації в групи у січні 2019 — знижка на навчання до 16%.

03.01.2019
Презентація CIMA Cert PM (Rus) з оглядом теми «Релевантні витрати».
HOCK Ukraine запрошує на презентацію програми CIMA Cert PM (Rus) «Управління ефективністю бізнесу» з оглядом теми «Релевантні витрати».

03.01.2019
Презентація CIMA Cert PM (Rus) з оглядом теми «Релевантні витрати».
HOCK Ukraine запрошує на презентацію програми CIMA Cert PM (Rus) «Управління ефективністю бізнесу» з оглядом теми «Релевантні витрати».

03.01.2019
Профессиональный курс 3D-графики и анимации
11 февраля (понедельник) Online + Харьков Длительность: 505 академических часов Для кого курс: Для каждого, кто хочет создавать впечатляющую графику для игр, фильмов, рекламных роликов....

26.12.2018
Курсы профессий
- Менеджер склада (складского хозяйства) - Руководитель филиала (структурного подразделения) - Менеджер по логистике - Менеджер по продажам

 


2008-2019 © ООО "Работа Плюс" При использовании материалов ресурса гиперссылка на training.ua обязательна. Администрация ресурса может не разделять мнение авторов материалов и не несет ответственности за достоверность информации, которую размещают пользователи.