Регистрация    Вход
Training.ua

Тренинги, семинары, конференции

каталог открытых и закрытых мероприятий в Украине от лучших тренинговых компаний и event-организаторов
Категории

Маркетинг и продвижение
Управление персоналом
Коммуникационные тренинги
Продажи
Тренинги личности
Отраслевые тренинги
Менеджмент
Для тренеровРазделы

Тренинги
Корпоративные программы
Конференции
Семинары
Аренда конференц-зала
Каталог тренинговых компаний
Статьи
Новости


+38(044) 451-42-23
  info@training.uaСімейний бізнес - найстабільніший, оскільки, щоб розійтись у бізнесі, спочатку треба розійтися у сім'ї

Людмило, що Ви вкладаєте у поняття «сімейний бізнес» і «родичі у бізнесі»?

– «Родичі в бізнесі» і «сімейний бізнес» – це різні речі. Сімейний бізнес – це домовленість родичів, сім’ї
про створення спільного бізнесу. Родичі в бізнесі – це коли свояк приходить на роботу як найманий працівник.
Сімейний бізнес – це коли кілька людей рівноправні власники бізнесу. Вони рівноцінно відповідають за пере-
моги і невдачі. Я не поділяю розмов, які поширені на нашому ринку про те, що сімейний бізнес небезпечний, оскільки хтось когось однозначно рано чи пізно «кине». Насправді, сімейний бізнес – найстабільніший. Спитаєте, чому? Бо, щоб розійтись у бізнесі, треба спершу розійтись у сім’ї.

– У чому ще полягають переваги сімейного бізнесу?

– Сімейний бізнес – це гарна можливість навчити дітей виживати. Їх потрібно одразу залучати до бізнесу,
щоб вони виробляли навики до роботи і полюбили сімейну справу. Людство саме таким чином розвивалося. Наприклад, селяни мають город, у них з’явилися діти і вони одразу залучають їх до праці на грядках. І в мене
так було. Саме тому переконана, що спільна діяльність формує людину і передбачає певне майбутнє. Я і моя
сестра – ми різні люди. Вона підтримує тенденцію до заробляння грошей і витрачання на покупки. А я фінансові
бонуси сприймаю як можливість до створення естетичних речей. Якось я задумалася, чому ми діємо по-різному,і зрозуміла, що моє дитинство минуло в лісі, на грядці, а в неї – у місті. Я була частиною сімейного бізнесу, бо харчувались ми їжею з городу. Так, мені страшенно не подобалося просиджувати на грядках, але це був єдинийшлях вижити. А в місті єдиний шлях до виживання – це заробляти і витрачати. Саме тому ми різні, бо росли в неоднакових умовах.

– Як, на Вашу думку, що є запорукою успішного сімейного бізнесу?

– Гарні та щирі стосунки у сім’ї.

– А якими Ви бачите «плюси» та «мінуси» сімейного бізнесу?

– «Плюс» – ми довіряємо один одному, знаємо, заради чого працюємо. У бізнесі є проблема – як працівників
зацікавити цілями бізнесу. В сімейному бізнесі цієї проблеми немає, адже їх ціль – це бізнес. «Мінус» – ми можемо шкодувати, пробачати там, де не треба, дозволити використання маніпуляції. Сім’я може створити будь-який бізнес, але коли Ви до нього залучаєте родичів, можете разом із ними отримати чимало проблем. Адже не завжди вони розуміють, що працюють на правах найманого працівника. Для мене таким хорошим прикладом є корпорація «Аліф» у Дніпропетровську. Захоплююсь здатністю власника не наближати настільки свояків, щоб вони стали недоторканими. Насправді родичі – це ті люди, з яких вимагають більше, а зарплата така ж, як в інших. Але є фактор, який не залежить, чи бізнес сімейний, чи несімейний, – вміння використовувати розум. Якщо людина цього не вміє, то будь-який бізнес із часом зруйнується.

– Які ризики можуть виникнути у процесі ведення сімейного бізнесу? Які наслідки вони матимуть для стосунків між родичами, для самого бізнесу загалом?

– Ризики, які можуть виникнути в середині бізнесу, не впливають на стосунки, а навпаки, об’єднують под-
ружжя. Коли в бізнесі добре, це може, навпаки, нашкодити сім’ї, бо людям стає нудно, нічим зайнятися, бути разом нецікаво. Саме стосунки в сім’ї можуть бути серйозним ризиком для бізнесу. Часто можна почути історії: два брати між собою посварилися, коли почали ділити бізнес. Але ж спершу вони зруйнували стосунки, а потім бізнес. Я сама зіткнулась із негативним досвідом у сімейному бізнесі, бо була його частиною. Він зруйнувався у той момент, коли стабілізувався, розростався, коли про нього всі знали. Поки нам треба було виживати, ми боролися. Але коли бізнес нас уже не об’єднував, бо там усе вже було дуже добре, ми знайшли собі заняття – сімейні справи. Ми зруйнували стосунки, розійшлись, і саме тоді бізнес зруйнувався.

– Яким, на Вашу думку, має бути ставлення до родичів у бізнесі й усіх працівників загалом?

– Дуже важливо, коли будується бізнес, розуміти, що там є свої закони, і не треба «підганяти» закони біз-
несу під сімейні. Обов’язковий закон бізнесу – прописування посадових обов’язків, щоб кожен працівник ком-
панії чітко розумів, що він робить, та не заважав іншим працювати. У кожному бізнесі обов’язковими
є наради, якщо ми говоримо про сімейний бізнес – сімейні наради. Сім’я виступає управлінцем компанії. Вона обов’язково збирається, створює спільні плани, розподіляє ролі, дає вказівки і домовляється про все.
Якщо в сім’ї гарні стосунки, тоді все одно, про що люди домовляються: бізнес, відпочинок, побут. Проблеми починаються тоді, коли хтось когось підставляє з родичів. Наприклад, якщо чоловік зрадив дружині,то він її буде критикувати, починаючи з меню, яке вона погодила вдома, і закінчуючи рішеннями, які вона приймає у бізнесі. Жінка у випадку обману чинитиме так само: її дратуватиме, скільки він їсть, що дивиться по телевізору, його рішення.

– А що робити, коли починається критика, непорозуміння?

– Критика і проблеми починаються зі зради на рівні стосунків, які потім переносяться на бізнес. Зраду владнати в сім’їможна. І я знаю такий випадок. Багато років тому один чоловік зрадив уперше своїй дружині і в свій феєричний дебют попався. Йому насправді пощастило, бо він захвилювався, зрозумів, яка важлива для нього саме його жінка. Вони владнали проблему і живуть досі разом щасливі. Ми всі помиляємось, але комусь помилку пробачаємо, виправдовуємо, віримо, що людина зміниться, навчиться. А комусь говоримо просто страшні слова! Весь секрет у тому, що хтось нам подобається, а когось на дух не переносимо. У сім’ї так само, якщо не склалося, треба розійтися, щоб не отруювати життя один одному.

– Як чинити, коли родич не хоче підпорядковуватися і шкодить робочому процесові?

– Працювати за процедурою. Якщо це родич, з яким у Вас спільний бізнес, а він шкодить робочому процесові, треба придивитись, де він нашкодив сім’ї. А якщо це родич, якого ви взяли на роботу і він не хоче підпорядковуватися, треба поводитися як зі звичайним найманим працівником: якщо не справляється з обов’язками, звільняти. Але якщо Ви жалієте свояка, то платіть йому щомісячну стипендію, і нехай він сидить вдома та не руйнує Вашого бізнесу.

– Що мав би знати той, хто планує взяти на роботу родичів?

– Із родичем треба домовитися відразу, що ваші стосунки – це стосунки роботодавця і найманого працівника. І краще це підписати. І не прикривати, і не прoсувати.

– Кажуть, що люди повинні відпочивати одне від одного. Як бути, якщо подружжя проводить практично весь час разом?

– Це хибна ідея. Але, на жаль, люди її сприймають за істину. Що таке подружжя? Це об’єднання людей, що є частинами одного цілого. Хіба Ви можете бажати відпочити від власної лівої руки? Якщо хтось хоче передихнути від сім’ї, тоді, можливо, треба розійтися назовсім, бо це не та половинка, вона Вас не надихає на великі справи, Ви її не кохаєте. Не потрібно мучити один одного своєю присутністю. Якщо людям добре разом, їм не треба відпочивати один від одного, їм хочеться бути разом.

– Як чинити, коли виникають між ними суперечки? Через що, переважно, може сваритися подружжя? Як зберегти гармонію у сім’ї та бізнес?

– Домовлятися. Люди сваряться незалежно від того, чи йдеться про бізнес, чи про побут, чи про сім’ю. Насправді питання в іншому – чого ми хочемо: показати свою владу, боротьбу і перевагу над коханою людиною, чи сімейний успіх у всьому, зокрема у сімейному бізнесі.

– Що мав би знати той, хто планує розпочати сімейний бізнес?

– Стосунки в сім’ї впливають на стосунки в бізнесі. Отож, підсумок напрошується сам по собі – брати на роботу родича чи ні – це залежить від Вас самих. Кожна людина знає, що для неї буде кращим, тим більше не варто жити за загальноприйнятими настановами інших людей. Кожна людина може вибирати, і, власне, саме від її вибору залежить, успішним буде її бізнес і життя загалом, чи ні. Щодо сімейного бізнесу – то тут усе набагато простіше, адже насправді у світі безліч випадків сімейного бізнесу, який передавався з покоління у покоління аж до нашого часу. Тому не бійтеся створювати сімейний бізнес, але на початку подбайте про міцні стосунки та успіх у сім’ї.

Журнал "Власний бізнес"
http://www.praktyka.com.ua


Опубликовано: 24.01.2011
Новые статьи: Интервью у тренера

Ориентир - результат
В журнале «Статус. Экономические известия. Восток» (№ 22 (22) от 22 октября 2007) в рубрике «Гость номера» опубликовано интервью с бизнес-тренером компании TOTE-consult Осадчук Оксаной. В статье «Ориентир - результат» тренер делится своим видением развития рынка бизнес-тренингов и рассказывает о некоторых особенностях и отличиях тех тренингов, которые проводит компания TOTE-consult.
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 02.06.2008О тренингах по телефонным переговорам
В статье тренеры TOTE-consult Евгений Заика и Оксана Осадчук беседуют с обозревателем холдинга «Медиа Дом» на предмет актуальности в украинской бизнес-среде тренингов по телефонным переговорам, дают подсказки, по которым можно измерить эффективность обучения, и раскрывают секреты проводимого ими тренинга «Телефонные переговоры в продажах».
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 11.06.2008Специалист По Продажам - Самая Лучшая Профессия!
Говоря о продажах нельзя не сказать о перспективах. Дело в том, что мы живем в 21 веке, появляются новые товары, торговые компании растут как грибы после дождя, в обществе появляются новые потребности, при этом люди уже могут позволить себе многое. Все мировые специалисты сходятся во мнении, что наступила эра продавцов, до этого у нас была эра технического прогресса, эра развития высоких технологий, и лучшие места на Олимпе успеха займут специалисты по продажам, люди умеющие продавать.
Категория: Интервью у тренера
Добавлена: 20.09.2008

  Последние новости:  

17.05.2018
Как играючи наладить контакт с собой? Вам поможет бесплатная онлайн-игра “Есть контакт!” Старт 21 мая.
Для тех, кто устал вести боевые действия против себя самого и хочет мира во всем внутреннем мире — новая 3-дневная онлайн-игра с Павлом Колесовым “Есть контакт!” За эти три дня Вы:...

09.05.2018
WordPress Web Expert 4.0 - Стань Експертом у Веб-розробці .
WordPress Web Expert - це Онлайн-Курс, Котрий За 6 Тижнів, З Нуля, Навчить Вас Веб-розробці У WordPress (без знання коду).

25.04.2018
Открыт набор в группы подготовки к экзаменам осенью 2018!
НОСK Ukraine открывает набор в группы подготовки к сдаче квалификационных экзаменов осенью 2018. По условиям акции «Вместе с другом к успеху!» только до 15 июня 2018 максимальные скидки на обучение!

19.04.2018
HOCK Ukraine — Міністерство оборони України. Продовжуємо співпрацю.
18 квітня 2018 компанія НОСК Ukraine завершила навчання чергової групи фахівців Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України за програмою CIA (Rus) «Сертифікований внутрішній...

03.04.2018
14-15 апреля состоится семинар-практикум по бизнес-процессам "Бизнес-процессы: описание, анализ, оптимизация, внедр
Регламент: с 10-00 14 апреля (суббота) по 18-00 15 апреля (воскресенье) Город: Киев Преимущества нашей программы: Построена по принципу "от простого к сложному" Как для новичков,...

 


2008-2018 © ООО "Работа Плюс" При использовании материалов ресурса гиперссылка на training.ua обязательна. Администрация ресурса может не разделять мнение авторов материалов и не несет ответственности за достоверность информации, которую размещают пользователи.